Добудова Хмельницької атомної електростанції зміцнить енергетичну безпеку не лише України, а й усього європейського регіону.Про це заявив президент Володимир Зеленський під час виступу на на 61-й Мюнхенській конференції з безпеки 15 лютого, передає "Інтерфакс-Україна", інформує
Цензор.НЕТ.
"Ми зараз готуємо проєкт розширення нашої Хмельницької АЕС із залученням американського бізнесу, зокрема компанії Westinghouse. Буквально за день до Мюнхена я був на станції. Цей проєкт посилить енергетичну безпеку не лише України, а й всього європейського регіону", - розповів глава держави.
Президент зазначив, що в умовах постійних російських атак на енергетичний сектор України ядерна енергетика відіграє ключову роль у забезпеченні життєздатності країни.
Окрім цього, Зеленський розповів, що ядерна енергетика була однією з тем, які обговорювалися під час його телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом.
Закупівля енергоблоків російського виробництва для ХАЕСУ січні 2025 Комітет Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг повністю змінив текст ухваленого в першому читанні законопроєкту №11392, щоб дозволити "Енергоатому" купити у Болгарії вироблені у Росії реактори для добудови третього і четвертого енергоблоків на Хмельницькій АЕС.
Комітет анулював текст ухваленого в першому читанні законопроєкту №11392, який передбачав внесення змін до низки законів щодо функціонування ринку електроенергії, та перед другим читанням замінив його абсолютно іншим текстом, який дозволяє купівлю реакторів.
Йдеться про придбання виготовлених "Росатомом" енергоблоків ВЕР-1000 для АЕС "Белене" у Болгарії. У 2012 році Болгарія відмовилась від будівництва станції. У липні 2023 року парламент Болгарії доручив провести переговори з Україною про продаж реакторів ВВЕР-1000 російського виробництва за суму понад 600 млн євро.
Хмельницька АЕС розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки ВВЕР-1000 загальною потужністю 2000 МВт (підключені у 1987 і 2004 роках).
На ХАЕС є два частково побудовані енергоблоки під реактор ВВЕР-1000. Енергоблок №3 Хмельницької АЕС готовий на 80%, блок №4 - на 25%.
11 лютого парламент підтримав закупівлю двох реакторів для Хмельницької АЕС.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.