Після ознайомлення стороною захисту посадовця з матеріалами справи її мають передати на розгляд у Вищий антикорупційний суд.Національне антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) завершили досудове розслідування щодо справи голови Антимонопольного комітету України (АМКУ) Павла Кириленка. Про це повідомили у
САП та
НАБУ . Нагадаємо, що посадовця підозрюють у незаконному збагаченні на 72,1 млн грн та декларуванні недостовірної інформації.
“Як встановило слідство, у 2020–2023 підозрюваний, обіймаючи посаду керівника обласної державної адміністрації, набув 21 об’єкт нерухомості та люксовий автомобіль, зареєструвавши майно на родичів своєї дружини”, - йдеться у повідомленні НАБУ.
У переліку набутих Кириленком об’єктів зазначене таке майно:
• 7 квартир у Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 кв. м;
• будинок під Києвом площею понад 220 кв. м та 2 земельні ділянки;
• 2 гаражних бокси;
• 6 паркомісць;
• 3 нежитлових приміщення загальною площею понад 190 кв. м;
• автомобіль ВМW Х3.
Водночас, як зазначають в обох відомствах, різниця між вартістю вказаного майна та наявними коштами (дохід, заощадження) посадовця та його дружини становила 72,1 млн грн.
Крім того, підозрюваний не вказав набуте майно у деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2020, 2021, 2022 та 2023 роки.
Згідно з регламентом процедури, після завершення розслідування з матеріалами справи має ознайомитися сторона захисту. Далі справу мають передати у Вищий антикорупційний суд (ВАКС).
Нагадаємо, розслідування НАБУ почалося після того, як у березні 2024 року журналісти Радіо Свобода опублікували власне розслідування про ймовірне незаконне збагачення родини Кириленка
Усе майно голова АМКУ реєстрував на батьків своєї дружини — Олександра та Наталію Матієнків. На думку прокурора, ці родичі не мали змоги купити зазначені активи, а насправді ними користувався сам Кириленко.
Також на засіданні суду стало відомо, що під час обшуку за місцем проживання Кириленка знайшли ключі ще від двох квартир в Ужгороді, які зареєстровані на інших людей.
Антикорупційний суд відмовився заарештовувати Кириленка та відпустив його під заставу у понад 30 мільйонів гривень. Наразі Павло Кириленко продовжує виконувати обов'язки голови Антимонопольного комітету. На час слідства його також не відсторонювали від роботи.
Фото обкладинки: Олексій Ладика/Kramatorsk Post
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.