Краматорська міська лікарня № 3 провела тендер на придбання нового обладнання загальною вартістю майже 16,4 млн грн.Зокрема, мають закупити відеогастроскоп, один комплект, та автоматичну машину для миття та дезінфекції ендоскопів.
Джерелом фінансування закупівлі вказаний місцевий бюджет.
Згідно з тендерною документацією, комплект відеогастроскопу має бути новим і містити:
• відеогастроскоп – 2 шт;
• відеопроцесор – 1 шт;
• відеомонітор – 1 шт;
• стійка пересувна ендоскопічна – 1 шт;
• тестер герметичності – 1 шт;
• відеоколоноскоп – 1 шт;
• відеобронхоскоп – 1 шт;
• інсуфлятор вуглекислого газу – 1 шт;
• іригаційна помпа – 1 шт.
Автоматична машина має також бути новою та бути призначеною для миття та дезінфекція гнучких ендоскопів з можливістю підключення апаратів марок Pentax, Olympus, Fujinon або їх еквіваленту.
Закупівля проходила за процедурою відкритих торгів з особливостями. Єдиним учасником торгів є ТОВ “КСЕНКО”, яке подало тендерну пропозицію на 16,3 млн грн. Наразі їх пропозиція перебуває на розгляді замовника.
Що відомо про учасника тендеру?Київське ТОВ “КСЕНКО” було засноване 10 років тому, 9 з яких є постійним учасником держзакупівель в різних областях країни. Примітним є те, що, за
інформацією DOZORRO, під час коронавірусної пандемії це підприємство стало одним з найбільших постачальників медичного обладнання по Україні. Саме в той період у дерзакупівлях була запроваджена спрощена процедура їх проведення. Тоді за цією спрощеною схемою воно уклало договорів на закупівлю медобладнання на понад 135 млн грн.
Крім того, у 2020 році журналісти “Схем”
писали, що “КСЕНКО” є фігурантом щонайменше шести кримінальних проваджень, де воно підозрювалося у завищенні цін, створенні колективних антиконкурентних груп, монопольних формувань, постачанні вживаного обладнання під виглядом нового і ввезенні медичного обладнання з непідконтрольних Києву територій України.
Журналісти з’ясували, що підприємство завищувало ціни на своє обладнання й раніше, до пандемії ковіду. Зокрема, на апарати ШВЛ. Так, за даними “Схем”, у 2018 році правоохоронці відкрили справу, в якій посадовців Запорізької міськради підозрювали у змові з підприємством задля розкрадання коштів місцевого бюджету. За версією слідчих, у 2016-2017 роках Запоріжжя закупило у “КСЕНКО” два апарати ШВЛ та комплекти до них на загальну суму 31,2 млн грн. Слідчі ж замовили цінову експертизу обладнання та виявили, що вартість на момент укладання договорів перевищувала ринкову вартість на понад 4 млн грн.
Також згадують “КСЕНКО” у своєму
матеріалі й ГС “Центр фінансових розслідувань”. В ньому йдеться про закупівлю навчальних манекенів для медиків Кіровоградської області на суму близько 11,4 млн грн. Постачальником було саме “КСЕНКО”. Розслідувачі перевірили ціни на манекени та з’ясували, що їх ринкова вартість становила на той момент трохи більше 3 млн грн.
Фото обкладинки - ілюстраційне
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.