3 вересня 2024   17:23   1077

Безкоштовна евакуація на Кіровоградщину: як скористатися нею краматорцям і що чекає на них у новому місці?

Безкоштовна евакуація на Кіровоградщину: як скористатися нею краматорцям і що чекає на них у новому місці?
Охочих евакуюватися безкоштовно вивозять, забезпечують місцем проживання та надають необхідну допомогу.

Наприкінці серпня в Донецькій області запустили ще один евакуаційний маршрут - до Кіровоградщини. Через наближення бойових дій і погіршення безпекової ситуації голова ДонОВа Вадим Філашкін закликав жителів області вчасно евакуюватися до більш безпечних районів, у тому числі до зазначеної Кіровоградської області для безкоштовного заселення там.

Як організований процес евакуації у нашій області та що чекає на евакуйованих по прибутті до нового місця, розповів під час брифінгу начальник відділу з питань надання соціальних послуг департаменту соцзахисту ДонОДА Дмитро Пожарський розповів. Посадовець зазначив, що евакуаційні потяги наразі відправляються з Покровська. Дістатися до нього жителям області допомагають місцеві органи влади. Кожна територіальна громада області має свою “гарячу лінію”, куди необхідно звернутися, аби потрапити в евакуаційну групу.

По приїзду на вокзали населених пунктів Кіровоградської області евакуйованих зустрічають представники місцевих органів влади, волонтери, медичні працівники, психологи тощо. Людям надають необхідну підтримку та допомагають дістатися пунктів безкоштовного розселення.

Які умови на нових місцях?

Такі пункти створені як місця тимчасового поселення переселенців. За словами Дмитра Пожарського, скористатися ними можуть всі ті, хто евакуювався централізовано. Проживання в них для евакуйованих безкоштовне. В усіх таких пунктах облаштовані місця для сну, приміщення для приготування їжі та гігієнічних потреб.

Перебувати в тимчасових пунктах можна протягом шести місяців, для чого укладається відповідний договір. Він може бути розірваний у разі, якщо людина виїхала з пункту - почала самостійно орендувати житло тощо. Проте, раптом цього не сталося, дія договору на проживання продовжується.

Щодо грошової підтримки місцеві органи соцзахисту допомагають оформити довідку внутрішньо переміщеної особи (ВПО) та за спрощеною процедурою отримати фінансову допомогу на проживання на найближчі пів року. Наразі ця допомога передбачає щомісячну виплату у розмірі 2000 грн на дорослу людину та 3000 на дитину.

Також в місцях тимчасового поселення працюють благодійні фонди зі всієї України, які також надають ВПО з Донеччини грошову допомогу. Так, на даний час фонд Unicef надає фінансову підтримку у розмірі 10 800 грн на одну людину (максимальна кількість людей з родини не має перевищувати п'ять осіб). В аналогічному розмірі видає допомогу й фонд Solidarités international.

Стосовно харчування евакуйованих Дмитро Пожарський зазначив, що держава не зобов’язує місцеві органи влади забезпечувати мешканців у таких місцях тимчасового поселення безплатним харчуванням, адже для цього надається державна фінансова допомога. Однак доволі часто місцеві представники влади його організовують самостійно у рамках співпраці з благодійними організаціями. Така допомога може бути надана у вигляді вже готової до вживання їжі або продуктовими наборами.

Як на Кіровоградщину евакуюватися краматорцям?

Скористатися державною програмою та евакуюватися до Кіровоградщини можуть і краматорці. На “гарячій лінії” для жителів Краматорської ТГ розповіли, що для цього потрібно подати заявку, перед тим зателефонувавши на “гарячу лінію” за номером: +38 096 818 20 72. Під час розмови фахівець зазначить, які саме документи потрібно надати для оформлення заявки. Найчастіше це звичайний пакет документів: паспорт, ІПН, свідоцтво про народження дитини (у разі якщо евакуюється дитина з батьками), також може знадобитися документ, що підтверджує інвалідність, у разі її наявності, пенсійне посвідчення, якщо людина пенсіонер тощо.

Після подання заяви необхідно зачекати певний час, поки групу охочих евакуюватися повністю сформують. Далі вже наповненою групою людей безкоштовно відправляють автобусом до Покровська. Виїзні рейси туди проходять чотири рази на місяць. Зазвичай, відправлення здійснюються зі Старого міста. У Покровську людей пересаджують в евакуаційний потяг, який прямує у Кіровоградську область.

Дати виїздів визначаються в міру наповнення евакуаційних груп, тобто графік відправлень гнучкий.

Якихось обмежень щодо кількості ручної поклажі немає. Проте на “гарячій лінії” наполегливо порадили брати з собою лише той об’єм вантажу, який самій людині буде під силу переносити. Також зазначили, що допускається перевезення домашніх улюбленців у переносках.
KramatorskPost
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: